Brak świadczeń rehabilitacyjnych w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia
Od 1999 r NZOZ Jerzy Kowalski wykonywał zabiegi rehabilitacyjne posiadając kontrakt z NFZ , od października 2017 nie wykonujecie zabiegów na NFZ co się stało?
Tak , Prawie 17 lat współpracowaliśmy z NFZ. W ostatnim konkursie ofert NFZ uznał iż dostępność usług ich jakość oraz warunki sprzętowe i lokalowe a także kwalifikacje naszego personelu nie są wystarczające do podpisania z nami kontraktu na lata następne . I wybrał poradnie lepiej przygotowane.
Z perspektywy tych kilku miesięcy z ulgą i dumą możemy stwierdzić że Pacjenci oceniają nas zupełnie odwrotnie , na szczęście. Nadal realizujemy skierowania od lekarzy NFZ niestety odpłatnie, ale za to bez kolejek bez zbędnej biurokracji, w godzinach dogodnych dla Pacjenta.
Jaki jest średni koszt serii 10 zabiegów zleconych przez lekarza NFZ?
W zależności od rodzajów zabiegów jest to od 250 zł. Koszty te są niższe dla Pacjentów posiadających Medyczną Kartę rabatową „ Rehabilitacja 60+” aż o 25 %
Można też zabezpieczyć siebie i swoją rodzinę wykupując „ Rodzinną Kartę Rehabilitacyjną „uprawniającą do dwóch konsultacji Fizjoterapeutycznych oraz dwóch serii zabiegowych po 10 dni zleconych przez lekarza lub fizjoterapeutę . Karta nie jest imienna i jest ważna przez cały rok .
To bardzo ciekawy pomysł , czy są już osoby , zainteresowane taką formą zabezpieczenia rehabilitacyjnego?
Tak najwięcej osób wykupuje karty dla swoich rodziców i dziadków, wciąż młodsze pokolenie dba o rodzinnych seniorów nie tylko życząc im zdrowia ale poprzez ofiarowanie takiej karty przywraca im sprawność i radość .
Na czym polega wyjątkowość zabiegów wykonywanych teraz w Waszej Poradni?
Brak ograniczeń w stosowaniu zabiegów z zakresu fizjoterapii jaki narzucał nam tzw katalog zabiegów fizjoterapeutycznych refundowanych przez NFZ , pozwoliło nam na wprowadzenie nowatorskich metod terapii w programie terapeutycznym
Rozumiem, że stosowany do tej pory katalog zabiegów refundowanych jest przestarzały?
Nie , nie jest przestarzały , obejmuje jednak podstawowe zabiegi fizjoterapii w zakresie których musi poruszać się lekarz bądź terapeuta, opracowano go chyba15 lat temu , a nasza wiedza i możliwości sprzętowe w każdej dziedzinie medycyny w tym też rehabilitacji z roku na rok przynoszą nowe rozwiązania w kierunku skrócenia do min czasu rehabilitacji zwiększając jednocześnie jej skuteczność.
W ostatnich miesiącach znacznie zwiększyliśmy możliwości leczenia i diagnostyki w poradni ortopodologicznej gdzie komputerowo i na zasadzie wizualizacji diagnozujemy wady stóp i postawy u dzieci i dorosłych w tym problemy stopy geriatrycznej.
Wykorzystujemy nowe metody reedukacji nerwowo mięśniowej przy kontroli najnowszej metody sEMG.
Wprowadziliśmy nowatorski program leczenia bólów kręgosłupa oraz rehabilitacji ortopedycznej wykorzystując elementy ćwiczeń ekscentrycznych z wykorzystaniem maty FLOWIN.
Zakończyliśmy proces akredytacyjny związany z uzyskaniem tytułu Międzynarodowego Terapeuty w rehabilitacji ortopedycznej metodą Cyriax.
Wprowadziliśmy kąpiel zmienno temperaturową znacznie przyspieszającą redukcje obrzęków krwiaków przy urazach ortopedycznych.
Plastrowanie oraz taping po urazach w obrzękach limfatycznych Flossing przyspieszenie regeneracji tkanek po urazach poprzez uciskowe zwiększenie przepływu krwi przez uszkodzoną tkankę.
Zapobieganie i leczenie haluksów oraz wad stóp diagnozowanych w systemie trójwymiarowego obrazowania stopy oraz najnowsze metody masażu i osteopatii. Najważniejsza jednak jest możliwość indywidualnej pracy z Pacjentem , do oceny skuteczności naszych działań nie potrzebujemy 10 dni zabiegowych, zwykle wystarczy trzy do pięciu dni.