
Nowoczesne metody leczenia najczęściej występujących schorzeń układu ruchu wykorzystywane w Państwa gabinecie
Dzięki znaczącym zmianą jakie obserwujemy w ostatnich latach dotyczących możliwości szybszych i dokładniejszych metod diagnostyki i leczenia wykorzystywanych w procesie rehabilitacji , możemy dzisiaj w większości przypadków dostosować program rehabilitacji i fizjoterapii do potrzeb Pacjenta dla którego czas i terminowość zabiegów nie będzie kolidował z jego obowiązkami rodzinnymi czy zawodowymi. Nasi Pacjenci otrzymują możliwość konsultacji fizjoterapeutycznej oraz wykonania zabiegów dokładnie o umówionej godzinie z podanym czasem trwania konsultacji i zabiegów. Pozwala to zaplanować wizytę w taki sposób aby nie dezorganizować sobie całego dnia. Nie ma też okresu oczekiwania na zabiegi , przyjęcia odbywają się codziennie a zabiegi rozpoczynamy natychmiast.
Rozumiem że taka procedura nie obowiązuje w stosunku do Pacjentów ze skierowaniem od lekarza NFZ?
Realizujemy skierowania wystawione przez każdego lekarza specjalistę czy lekarza POZ zarówno posiadającego umowę z NFZ, jak i z prywatnych gabinetów czy przychodni nie posiadających takiej umowy.
Są to jednak zabiegi płatne?
Tak , są to zabiegi za które Pacjent musi zapłacić. Chciałbym jednak przedstawić przykładową kalkulację odpłatności za wykonanie zabiegów zleconych przez lekarza NFZ w naszej placówce. Zwykle jest to seria 10 zabiegów z fizykoterapii w tym 10 masaży kręgosłupa, pełna odpłatność za realizacje takiego skierowania to od 250.
Jest tu jednak wiele możliwości zmniejszenia tej sumy nawet o 25% dla Pacjentów posiadających naszą Medyczną Kartę Rabatową 60 +, o 15% dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny oraz 30% wykupując Roczny Pakiet Rehabilitacyjny obejmujący 2 serie po 10 zabiegów w okresie roku.
W wielu jednostkach chorobowych takich jak bóle stawów, kręgosłupa , barku czy innych chorobach przeciążeniowych i urazowych , wystarczy zastosowanie programu leczenia obejmującego tylko 5 serii zabiegów służących eliminowaniu bólu oraz instruktażu ćwiczeń, które Pacjent wykonuje sam w domu a efekty konsultuje z nami raz na dwa tygodnie lub raz w miesiącu. I w tym wypadku odpłatność za zabiegi zmniejsza się do 50%.
Czy w takim razie zawsze potrzebujemy skierowanie od lekarza aby skorzystać z zabiegów rehabilitacyjnych czy z porady w poradni ortopodologicznej?
Często Pacjenci mają już postawioną diagnozę oraz wykonane badania diagnostyczne, a wymagają bądź rozpoczęcia rehabilitacji i konsultacji w poradni ortopodologicznej , bądź kontynuacji leczenia . W tych przypadkach wystarczy konsultacja z naszym fizjoterapeutą , ustalenie programu leczenia i rozpoczęcie zabiegów.
Coraz więcej osób korzysta z zabiegów takich jak masaż podwodny całego ciała , masaż wibracyjny ujędrniający , masaż anty celulitowy , ćwiczenia i masaż poporododowy, masaż relaksacyjny z elementami terapii mobilizacji stawów kręgosłupa , stawów barkowych , połączeń stawowych stóp oraz masaż limfatyczny przy uciążliwych obrzękach. Wykorzystujemy także zabiegi jako formę regeneracji dla osób czynnych sportowo na siłowni czy biegających. W tych przypadkach nie jest konieczne skierowanie a ewentualne przeciwwskazania do zabiegów ustala fizjoterapeuta .
W jakich przypadkach i jakie nowe metody wprowadziliście w Waszej poradni w ostatnim czasie?
Postaram się wymienić najczęściej stosowane zabiegi : Fala uderzeniowa , stosowana w leczeniu ostrogi piętowej , łokciu tenisisty i golfisty, przewlekłych bólach stawu barkowego, uszkodzeniach więzadeł i ścięgien, Naprzemienna terapia zmienno temperaturowa , znakomita w redukcji bólów i obrzęków pourazowych , Elektroliza przezskórna przy leczeniu przyczepów mięśniowych tzw entezopatiach Nowoczesny system odbarczania segmentów kręgosłupa w przypadkach przewlekłych bólów z objawami neurologicznymi zakwalifikowanych do leczenia operacyjnego. Indywidualna praca z Pacjentem metodami Cyriax, PNF , SET, Mobilizacji kręgosłupa systemem krótkich dźwigni tzn terapii bez bólowej .Pełnej diagnostyki funkcjonalnej opartej na nowoczesnych programach komputerowych.
Temat następnego spotkania
Jakie obuwie jest najkorzystniejsze dla dzieci profilaktycznie a jakie jeśli u dziecka stwierdzono Stopę „ płasko koślawą”